Add or Search characters | guilds

“Soapbox Syndrome” WoW Guild

Horde EU-Lightbringer    (armory)
Progress: 14/14 (H)
West: 178
EU: 139
EU English: 57
Realm: 1
West: 11986
EU: 7283
EU English: 2546
Realm: 17
Encounter First Kill Videos West EU Realm Fastest Kill
+ H: Garrosh Hellscream (10)Jan 22, 2014 18:54 178139162m 14s
   H: Paragons of the Klaxxi (10)~Dec 9, 2013 2161731119m 25s
   H: Siegecrafter Blackfuse (10)~Nov 22, 2013 207162123m 16s
+ H: Thok the Bloodthirsty (10)Oct 31, 2013 20:37 274206119m 07s
+ H: Spoils of Pandaria (10)Oct 17, 2013 21:06 299224115m 49s
+ H: Malkorok (10)Oct 13, 2013 18:34 333240113m 18s
+ H: General Nazgrim (10)Oct 6, 2013 19:25 388284113m 29s
+ H: Kor'kron Dark Shaman (10)Oct 6, 2013 17:43 356255116m 59s
+ H: Iron Juggernaut (10)Oct 4, 2013 17:19 499362108m 04s
+ H: Galakras (10)Oct 2, 2013 19:56 501372115m 06s
+ H: Sha of Pride (10)Sep 26, 2013 17:50 355242108m 07s
+ H: Norushen (10)Sep 25, 2013 18:55 411280109m 39s
+ H: Fallen Protectors (10)Sep 25, 2013 17:59 537386109m 07s
+ Paragons of the Klaxxi (10)Sep 23, 2013 18:55173711682
+ H: Immerseus (10)Sep 19, 2013 18:395564082
+ Garrosh Hellscream (10)Sep 16, 2013 19:08377264118m 21s
+ Siegecrafter Blackfuse (10)Sep 13, 2013 19:27492317113m 37s
+ Thok the Bloodthirsty (10)Sep 13, 2013 18:30570364212m 21s
+ Spoils of Pandaria (10)Sep 12, 2013 20:1850234421269m 16s
+ Malkorok (10)Sep 12, 2013 19:06636408266m 38s
+ General Nazgrim (10)Sep 12, 2013 17:59712403254m 59s
+ Kor'kron Dark Shaman (10)Sep 12, 2013 17:0483745921260m 18s
+ Iron Juggernaut (10)Sep 11, 2013 20:04481274217m 23s
+ Galakras (10)Sep 11, 2013 19:465703022103m 15s
+ Sha of Pride (10)Sep 11, 2013 18:03879188332m 22s
+ Norushen (10)Sep 11, 2013 17:311150190339m 18s
+ Fallen Protectors (10)Sep 11, 2013 16:512107223317m 06s
+ Immerseus (10)Sep 11, 2013 16:3425762604
[edit]

Guild Profile

Primary Language: Finnish
Raids per week: 4
semi-hardcore
10-man
Recruiting (outdated): closed
Game over. Not raiding anymore.

***

Soapbox Syndrome (EU Lightbringer - PvE) was created in 2007 and succesfully raided 25-man content as an English-speaking guild until late WotLK, when we decided to have a break until Cataclysm. Most of our core raiders had always been from Finland so we then decided to change the guild's primary language to Finnish. Soon we had gathered enough Finnish players to start 10-man raiding again and eventually earned our position among the expansion's top 200 guilds after our realm first Heroic Spine/Madness of Deathwing kills.

***

Soapbox Syndromen historia ulottuu vuoteen 2007, jolloin aloitimme monikansallisena kiltana Lightbringerillä ja raidasimme 25-man raideja aina WotLK:n loppumetreille asti. Valtaosa killan avainpelaajista oli alusta alkaen suomalaisia, joten Cataclysmin alussa vaihdoimme raidauskieleksi suomen ja keskityimme 10-man raideihin. Lisäosan loppuun mennessä olimme ansainneet paikkamme lisäosan top 200 killan joukossa Realm First Heroic Spine/Madness of Deathwingin siivittämänä. Pandoissa olemme niittäneet realm firstit Mogushan Vaultsista, Heart of Fearista, Terracesta, Throne of Thunderista sekä tietysti Siege of Orgrimmarista.

Mitä voimme tarjota sinulle:

  • 4-5 tehokasta raidipäivää viikossa hyvässä ilmapiirissä
  • Reilu lootinjako ja pelaajien mahdollisimman tasainen kierrätys
  • Feastit ja repairit membereille
  • Alttiraideja, challenge modeja ja PvP:tä kiltaporukalla (pääasiassa vasta contentin ollessa clearattu)
  • Satunnaisia miittejä Etelä-Suomessa (ei oo pakko!)


Mitä odotamme sinulta:

  • Huumorintajua
  • Oman classin perinpohjaista hallitsemista
  • Pystyt raidaamaan 4(+1) kertaa viikossa (su-to) 19:30-23:00 Suomen aikaa (poikkeukset ymmärretään)
  • Killan etu menee oman etusi edelle (Lootinjako ja bossikohtaiset kokoonpanot eivät aiheuta mielipahaa)
  • Tutustut uusiin bosseihin etukäteen
  • Osaat vastaanottaa rakentavaa palautetta ja opit virheistä


Raidaamme pääsääntöisesti neljänä päivänä viikossa, mutta joskus saatamme ottaa yhden lisäpäivän.

Toivomme kaikilta pelaajiltamme joustavuutta ja erityisesti sitä, ettei mahdolliset muut perheenjäsenet vaikuta raidaamiseen. Siksi ikäraja 18.

Hyvien pelaajien haku on käynnissä aina.
profile administrator(s): dalmatroll, lotjauuno
last updated by lotjauuno 2 months ago
< previous next >
< previous next >

Level 90 Members: 62, Unique Players: 22

RankCharacterPvE ScoreItem LevelSimDPS
3Paister8678.57573.63334696.9
3Chinesechef8678.57585.40406096.6
3Monokuro8678.57573.73207429.2
3Siemenlinko8678.57576.2780105.4
2Ysoth (u)8678.57576.67382874.1
2Turgol8678.57575.75253814.0
0Wibe (u)8678.57577.25396505.8
2Mönthen6497.08567.50296989.5
6Tukiainen300.62543.94
6Páisti167.26542.19154948.1
6Chines65.00565.67303477.3
6Spede40.00548.27272797.1
6Linkoo0.00511.13
5Legalith0.00499.47
6Sniidu0.00512.19153416.9
6Rutgol0.00514.06
6Jussipoika0.00461.0052889.2
6Hellwis0.00391.25
6Taifuuni0.00497.0097165.4
6Merilokki0.00530.73155074.6
6Sahti0.00487.6091835.3
6Piirakka0.00446.5643471.8
6Putkinäkö0.00491.75100630.6
6Tapsá0.00476.53221228.8
6Vironromani0.00515.00
6Monochus0.00497.50
6Vanukas0.00484.80
5Kesätuuli0.00487.5373789.9
6Kekke0.00478.0066556.9
6Manteli0.00499.87105700.8
6Markovitsh0.00509.00134313.7
5Inkivääri0.00493.40103117.3
6Syömäkone0.00490.27
5Pirtelö0.00508.0099614.2
2Pokkithiilr0.00487.44
6Paksu0.00434.3835682.5
6Yeris0.00426.0647692.2
6Kekkuli0.00507.50109309.9
6Manthi0.00450.0055029.9
6Piispa0.00521.38
5Desir0.00503.07
6Facol0.00481.63
2Möntten0.00481.8784150.2
2Mantten0.00423.0647103.7
6Neiti0.00469.9480373.6
6Kanerva0.00489.0766324.4
2Mankeli0.00470.44
6Vetkuu0.00422.5341062.0
5Kemisti0.00496.40
6Greenwarden0.00513.33166553.0
5Dalmarthas (u)0.00509.93140240.0
6Irmeli0.00450.6996536.4
6Hewen0.00541.1382787.5
6Tattomm0.00525.69154687.5
2Mantti0.00517.33151551.6
5Dedarog0.00550.73246776.9
2Irin0.00524.73137418.9
5Raurgana (u)0.00552.67271369.5
6Salmiakki0.00498.3189520.5
6Pipsa0.00374.4734852.6
1Veyh (u)0.00490.8088832.9
1Noppa (u)0.00479.7376906.9
login register

Last Updated




 


WoWProgress on Facebook