Add or Search characters | guilds

“Danish Battle Hawks” WoW Guild

Alliance EU-Runetotem    (armory)
world:
13187
EU:
6370
EU English:
2643
realm:
28
Score:
198.29
AchievementTime (GMT)WorldEURealmScore
H: Rotface (25)Jul 28, 2010 19:079265120105.33 / 180.00
H: Lord Marrowgar (25)Jul 14, 2010 17:521017112392.96 / 150.00
H: Gunship Battle (25)Jul 28, 2010 19:3223344149 
Sindragosa (25)Jul 25, 2010 18:4712539129 
Blood-Queen Lana'thel (25)Jul 21, 2010 19:0215036144 
The Orb Whisperer (25)Jul 18, 2010 18:3116587149 
Professor Putricide (25)Jul 18, 2010 18:1721553152 
Blood Prince Council (25)May 30, 2010 19:4717992155 
Valithria Dreamwalker (25)May 26, 2010 20:2315888146 
Rotface (25)May 26, 2010 18:4723547164 
Boned (25)May 19, 2010 18:4014490129 
Festergut (25)Apr 7, 2010 20:3816986150 
I've Gone and Made a Mess (25)Mar 17, 2010 20:4727908180 
Deathbringer Saurfang (25)Feb 25, 2010 21:0227436175 
Gunship Battle (25)Jan 28, 2010 20:1521058157 
Lady Deathwhisper (25)Jan 28, 2010 19:4421103158 
Lord Marrowgar (25)Jan 13, 201018604155 
[edit]

Guild Profile

Primary Language: Danish
Raids per week: 3
semi-hardcore
10-man
Recruiting (outdated):
all classes
Vi er et dansk guild, der har eksisteret siden januar 2006 - vi raider ikke hardcore, men har alligevel ambitioner om at være med i end game indholdet.
Hvis du er interesseret i at raide med os, så smid en ansøgning på vores website.
profile administrator(s): Quazzar
last updated by Quazzar 2 years ago
< previous next >
< previous next >

Level 90 Members: 307, Unique Players: 127

RankCharacterPvE ScoreItem LevelSimDPS
5Kyrios5602.58563.60
5Filipia142.05563.07
4Crogan124.73564.94
5Lóni111.38558.93
5Lijla (u)93.26556.67
6Timmehh80.00556.87
6Maliq80.00573.81
5Safo73.07560.73
6Evá66.50551.25
5Holybot (u)65.00567.25
5Mallain53.99526.75
6Anvena50.00569.88
5Malique50.00560.69
1Maylando45.00571.80
5Hochuli41.76529.00
6Croth41.50546.27
6Kailon40.00572.56
3Lolit35.00551.94
5Mcpace35.00539.38
5Shäde29.05529.00
5Xaduh (#)15.00526.27
6Tuckk15.00557.81
5Gixi14.61502.93
6Gandaif10.00555.63
-1Inneth0.00564.27
-1Azogi0.00499.94
-1Panthenom0.00498.63
-1Shazal0.00523.80
-1Bepamo0.00461.00
-1Blodsky0.00497.00
-1Chezeburger0.00491.31
-1Snigerlars0.00552.19
-1Harad0.00364.31
-1Draphal0.00532.07
-1Palaraven0.00406.81
-1Clawsnake0.00398.00
-1Pinâta0.00491.87
-1Sawig0.00480.40
-1Fireenze0.00546.87
6Thermalise0.00491.87
6Nopwn0.00471.40
3Ingefær0.00526.27
-1Rainingstars0.00475.13
6Coffeemaker0.00550.13
6Helpme0.00495.87
6Waldofsky0.00497.81
5Frostmagelol0.00521.00
3Jimmyf0.00520.33
3Schnit0.00484.63
3Scipher0.00493.56
3Spiffiliffi0.00504.53
6Niogy0.00522.56
5Shadowdruide0.00483.00
6Naladk0.00548.40
5Jascel0.00484.80
6Nayhla0.00491.67
3Chromis0.00501.00
3Lockiie0.00483.80
6Zadon0.00501.93
3Jflor0.00491.67
6Narddog0.00515.40
6Konkluson0.00508.81
6Def0.00525.73
-1Darkraí0.00542.80
-1Rísíngstar0.00488.20
6Dotbot0.00493.40
6Dexpriest0.00541.13
6Galasky (#)0.00478.60
3Praktikanten0.00507.81
5Perlepige0.00508.53
3Flórs0.00485.75
6Treebot0.00535.07
5Theenergy0.00488.53
5Monchefu0.00447.60
6Volkswargen0.00515.06
6Fiercebot0.00546.50
6Jimzter0.00529.67
6Groa0.00514.33
3Spiffn0.00493.20
5Mimia0.00438.63
5Moonstalker0.00479.06
5Mizjelle0.00474.27
-1Ankíe0.00511.00
6Mikkidk0.00518.27
3Corleõne0.00536.50
6Winni0.00470.73
3Kløver0.00544.40
6Spherex (#)0.00497.67
5Lecolas0.00512.27
6Znooki0.00406.75
6Lupain0.00554.25
6Wulffang0.00512.40
6Gozzydk0.00466.87
-1Rainstars0.00538.80
6Nopainnogamè0.00512.67
6Zunlia0.00426.31
6Sarafine0.00521.31
6Sofas0.00487.33
6Chanikarn0.00487.19
5Missgozzydk0.00516.47
6Lúah0.00520.07
6Wulffbiter0.00507.19
6Rekrut0.00486.13
3Spiffu0.00513.13
6Evanii0.00544.67
5Olufsanddk0.00542.73
5Lillehomti0.00477.47
6Wulfflock0.00564.73
6Skirner0.00558.07
6Tjassè0.00563.88
5Chenzu0.00566.33
6Skralde0.00530.40
6Alberte0.00488.81
5Yourlady0.00522.60
6Jbjpanda0.00506.33
5Thilordia0.00504.38
6Rhaendor0.00496.63
6Coya0.00457.44
6Nostrotøsen0.00485.40
6Vip0.00493.47
5Aggroculture0.00488.50
6Humpbert0.00465.88
6Rofur0.00489.53
6Dreammäker0.00406.67
6Solinoria0.00388.88
6Kalitrix0.00485.50
5Tbagg0.00490.33
6Tufftuff0.00484.87
6Fíli0.00516.88
6Homegirl0.00554.27
5Fidonia0.00492.31
6Catarena0.00394.69
6Battledin0.00497.81
5Karune0.00519.00
6Farewolf0.00484.13
6Strejferdojo0.00471.31
6Zulianiz0.00492.47
5Starscréam0.00489.27
6Lunte0.00489.38
6Zydrin0.00443.67
6Tokage0.00491.69
6Smadaller0.00490.13
5Nostromol (u)0.00488.69
5Shieldwall0.00462.13
5Safri0.00448.67
6Blackdale0.00475.00
5Quidingaa0.00468.53
5Sikuh0.00472.13
5Skraller0.00481.44
5Auría0.00463.73
6Silverquick0.00417.67
6Susank0.00416.94
6Quidingd0.00447.13
6Quidingc0.00447.13
6Quidingb0.00448.56
6Jemsen0.00450.07
6Quidinga0.00514.47
6Tussemus0.00469.06
6Averna0.00488.20
6Zabine0.00416.93
5Zulián0.00459.19
6Algatrez0.00469.47
3Spiff0.00550.38
5Bigpuff0.00472.44
6Ilva0.00441.53
6Brother0.00502.33
6Verbius0.00462.60
6Satansyngel0.00491.87
6Khamûl0.00531.06
6Mummimor0.00446.40
5Alerielle0.00514.53
6Zereníty0.00490.31
6Skyggeild0.00489.25
6Menoworgen0.00502.40
6Zalazorias0.00538.87
6Cyvias0.00535.63
-1Jánna0.00568.25
6Dasevil0.00469.80
3Spliffi0.00506.20
3Menzar0.00497.87
6Lightclaw0.00456.47
6Frabo0.00464.40
6Frobo0.00485.06
6Claíomh0.00491.94
6Dokic0.00509.07
5Giorgiro0.00473.25
3Paku0.00519.13
6Zyida0.00500.20
5Fluesvampen0.00511.20
5Max0.00544.67
6Dayfaith0.00481.81
5Baksebimse0.00508.94
6Missdunnal0.00552.31
6Outofnames0.00483.50
6Prusit0.00465.31
6Living0.00509.50
6Khristianos0.00450.31
6Telaanta0.00425.33
6Imbatotem0.00476.25
6Shoya0.00477.47
6Gishera0.00477.13
6Icecoldmilk0.00486.33
6Trunté0.00480.53
6Silvin0.00478.40
6Ydrasil0.00496.67
6Iceheal0.00433.19
6Nania0.00457.80
5Zoodiac0.00463.47
6Icewater0.00458.27
5Icequbb0.00482.93
5Silv0.00426.38
5Lilpis0.00541.00
6Missheiti0.00472.60
6Tux0.00484.88
6Mussa (u)0.00500.60
5Skovhugger0.00447.20
6Akashya0.00433.25
6Glóin0.00524.07
6Cyberknight0.00471.07
6Polly0.00463.40
3Búlly0.00492.00
6Bossman0.00518.69
6Mathilda0.00550.40
5Zerano0.00467.63
6Misslady0.00542.13
5Famus0.00464.06
6Quìgon0.00507.93
5Eaeline0.00415.38
6Aureon0.00546.69
6Hib0.00475.44
5Niktav0.00411.07
6Arkibald0.00440.40
5Trebilas0.00475.80
5Cillá (u)0.00504.40
5Muh0.00462.69
5Raflem0.00510.80
6Gambia0.00393.07
5Jubilee0.00497.93
6Náli0.00535.69
5Slan0.00448.88
6Pappaboo0.00488.00
6Lesare (#)0.00498.60
-1Cirkline0.00549.44
6Pletskud0.00517.07
6Kujhan0.00409.60
5Tun0.00492.53
6Lifesafe0.00479.63
6Gonkie0.00504.80
6Hundai0.00494.60
6Yourhighness0.00507.87
5Thermaline0.00507.33
6Quiding0.00522.38
5Shameonyu0.00474.31
5Lightmaiden0.00424.56
5Luckyluciano0.00461.07
5Oneknight0.00545.33
5Darkpuma0.00433.87
5Raszo0.00514.67
5Thesmallmage0.00481.44
6Tigerlilly0.00525.25
6Loverboydk0.00463.53
6Nuaga0.00463.94
6Shadowcyber0.00425.27
3Dronningen0.00545.00
6Flügger0.00463.13
5Drumbert0.00428.20
5Jumanji0.00504.00
6Nuubi0.00465.80
5Nellepigen0.00392.13
6Shanne0.00458.88
6Werner0.00446.56
6Senara0.00463.87
5Blålyn0.00464.19
6Høvding0.00445.25
6Frubus0.00513.44
5Zenta0.00443.25
6Mistie0.00542.53
6Kiramus0.00541.60
5Balzabu0.00493.80
6Rómestámo0.00532.44
-1Zabla0.00410.87
6Kurunir0.00521.47
5Warfix0.00501.40
5Bubbo0.00444.33
6Spherex0.00492.00
5Lorchran0.00498.47
5Erden0.00437.47
6Kendrick0.00494.67
6Hub0.00478.31
6Jackofblades0.00529.67
6Koch0.00486.27
5Ysabell0.00464.60
5Whitedwarf0.00483.53
6Nordlys0.00446.93
5Uranus0.00534.93
5Iduno0.00441.69
5Warzabb0.00513.81
6Dotdk0.00427.87
6Armagetta0.00492.75
6Bélla0.00462.87
6Exuviance0.00487.33
5Delinya0.00461.67
5Cinderella0.00506.80
6Lobsterbeard0.00465.20
6Danskserber0.00546.93
6Danishserber0.00477.00
5Helligknud0.00429.20
login register

Last Updated




 


WoWProgress on Facebook