Add or Search characters | guilds

“Danish Battle Hawks” WoW Guild

Alliance EU-Runetotem    (armory)
world:
13187
EU:
6370
EU English:
2643
realm:
28
Score:
198.29
AchievementTime (GMT)WorldEURealmScore
H: Rotface (25)Jul 28, 2010 19:079265120105.33 / 180.00
H: Lord Marrowgar (25)Jul 14, 2010 17:521017112392.96 / 150.00
H: Gunship Battle (25)Jul 28, 2010 19:3223344149 
Sindragosa (25)Jul 25, 2010 18:4712539129 
Blood-Queen Lana'thel (25)Jul 21, 2010 19:0215036144 
The Orb Whisperer (25)Jul 18, 2010 18:3116587149 
Professor Putricide (25)Jul 18, 2010 18:1721553152 
Blood Prince Council (25)May 30, 2010 19:4717992155 
Valithria Dreamwalker (25)May 26, 2010 20:2315888146 
Rotface (25)May 26, 2010 18:4723547164 
Boned (25)May 19, 2010 18:4014490129 
Festergut (25)Apr 7, 2010 20:3816986150 
I've Gone and Made a Mess (25)Mar 17, 2010 20:4727908180 
Deathbringer Saurfang (25)Feb 25, 2010 21:0227436175 
Gunship Battle (25)Jan 28, 2010 20:1521058157 
Lady Deathwhisper (25)Jan 28, 2010 19:4421103158 
Lord Marrowgar (25)Jan 13, 201018604155 
[edit]

Guild Profile

Primary Language: Danish
Raids per week: 3
semi-hardcore
Recruiting (outdated):
all classes
Vi er et dansk guild, der har eksisteret siden januar 2006 - vi raider ikke hardcore, men har alligevel ambitioner om at være med i end game indholdet.
Hvis du er interesseret i at raide med os, så smid en ansøgning på vores website.
profile administrator(s): Quazzar
last updated by Quazzar 2 years ago
< previous next >
< previous next >

Level 100 Members: 122, Unique Players: 70

RankCharacterPvE ScoreItem LevelSimDPS
5Baclone70.67650.6924137.2
6Ironelf28.21656.1323115.8
2Flors14.40651.25
5Valegor14.39649.67
5Gillor14.24650.53
5Butte0.87642.06
5Elmarae0.87644.07
5Zetryon0.87644.44
5Petersvane0.87641.87
0Quazzar (u)0.87653.33
5Xtralarge (u)0.87651.00
5Diônê (#)0.84642.07
5Lucifero0.75642.31
5Phatlewt0.73643.47
5Nasdrali0.73651.33
2Guleroden0.72647.94
5Morrigana0.72645.20
5Fairysky (#)0.70633.87
5Twemor0.70634.94
6Liberpall0.59632.63
5Jimmyw0.59649.75
5Hamira0.59632.63
5Tummam0.59643.60
5Kentron0.59644.25
2Spiffi0.59648.19
5Thébeast0.56636.06
6Narovi0.45641.06
5Djkiller0.45642.69
6Kranan0.44637.33
5Varamyra0.43644.31
5Fireenzee0.30638.07
5Liberw0.30632.93
5Slemmissekat0.15633.31
5Buric0.15644.67
5Faaxi0.15622.88
6Pwnan0.00619.33
6Sylvalinala0.00593.27
7Gianellii0.00637.13
5Skillcapped0.00--
5Hannibal0.00628.75
6Leiuhn0.00620.67
5Arrod0.00624.19
5Bullerbassen0.00615.50
6Bowen0.00624.00
5Pagedown0.00629.13
3Duldul0.00605.47
6Lócky0.00597.27
6Warcook0.00590.80
3Ingefær0.00597.56
5Coffeemaker0.00615.31
6Dalonb0.00598.20
5Pewpewdeath (#)0.00601.60
3Mcflors0.00637.47
5Kilmantor0.00630.06
3Persillerod0.00629.00
6Alonsò0.00603.80
5Holybot (u)0.00625.63
5Dendritus0.00623.33
6Elmaraè0.00631.75
5Elexo0.00630.07
2Auratus0.00616.73
6Croth0.00642.20
6Coz0.00611.13
6Homegirl0.00614.00
5Brutalserber0.00612.63
5Merete0.00617.00
5Daxiie0.00635.20
5Ház (#)0.00620.38
5Serroghan0.00613.80
6Imbatotem0.00--
6Mínni0.00628.47
5Flamedash0.00638.13
6Critterhunt0.00613.47
6Tinan0.00595.47
6Gishera0.00606.53
6Missjbj0.00619.13
6Mussa (u)0.00--
6Bobbelfrans0.00633.94
6Twebaby0.00598.93
6Svane0.00--
6Heim0.00625.20
5Emon0.00566.53
6Kujhan0.00599.47
6Gonkie0.00595.87
6Twespy0.00621.60
6Iseldor0.00616.20
2Kittycat0.00589.53
6Northdusk0.00613.27
5Tigerdyr0.00594.63
5Lightmaiden0.00608.75
5Jbj0.00631.63
5Natvandrer0.00586.53
5Darkpuma0.00618.13
3Dronningen0.00595.47
5Cybermanden0.00624.87
5Jumanji0.00602.67
6Ravenpriest0.00605.38
6Yukie0.00617.81
5Ravenmage0.00629.20
5Hardindale0.00600.47
6Strejfergirl0.00604.73
5Beebob0.00609.87
6Strejfer0.00599.19
5Kozia0.00618.20
5Jemiin0.00597.20
5Dawirani0.00608.60
5Alske0.00638.94
5Jeny0.00591.38
5Tasina0.00578.33
5Hubertus0.00604.06
5Pinklády0.00605.88
5Fjalar0.00603.81
6Xentjie (u)0.00621.73
5Supertrunte0.00622.67
6Xizzelslayer0.00629.33
1Shádow0.00625.63
6Imabot0.00614.40
6Danskserber0.00601.00
5Hawkmoon0.00642.13
5Icygreeneyes0.00633.53
5Pappa0.00636.33
5Stumblefoot0.00619.73
login register

Last Updated




 


WoWProgress on Facebook