Add or Search characters | guilds

“Danish Battle Hawks” WoW Guild

Alliance EU-Runetotem    (armory)
world:
13187
EU:
6370
EU English:
2643
realm:
28
Score:
198.29
AchievementTime (GMT)WorldEURealmScore
H: Rotface (25)Jul 28, 2010 19:079265120105.33 / 180.00
H: Lord Marrowgar (25)Jul 14, 2010 17:521017112392.96 / 150.00
H: Gunship Battle (25)Jul 28, 2010 19:3223344149 
Sindragosa (25)Jul 25, 2010 18:4712539129 
Blood-Queen Lana'thel (25)Jul 21, 2010 19:0215036144 
The Orb Whisperer (25)Jul 18, 2010 18:3116587149 
Professor Putricide (25)Jul 18, 2010 18:1721553152 
Blood Prince Council (25)May 30, 2010 19:4717992155 
Valithria Dreamwalker (25)May 26, 2010 20:2315888146 
Rotface (25)May 26, 2010 18:4723547164 
Boned (25)May 19, 2010 18:4014490129 
Festergut (25)Apr 7, 2010 20:3816986150 
I've Gone and Made a Mess (25)Mar 17, 2010 20:4727908180 
Deathbringer Saurfang (25)Feb 25, 2010 21:0227436175 
Gunship Battle (25)Jan 28, 2010 20:1521058157 
Lady Deathwhisper (25)Jan 28, 2010 19:4421103158 
Lord Marrowgar (25)Jan 13, 201018604155 
[edit]

Guild Profile

Primary Language: Danish
Raids per week: 3
casual
Recruiting:
all classes
Vi er et dansk guild, der har eksisteret siden januar 2006 - vi raider ikke hardcore, men har alligevel ambitioner om at være med i end game indholdet.
Hvis du er interesseret i at raide med os, så smid en ansøgning på vores website.
profile administrator(s): Quazzar
last updated by Quazzar 8 days ago
< previous next >
< previous next >

Level 100 Members: 287, Unique Players: 124

RankCharacterPvE ScoreItem LevelSimDPS
4Gillor29.55694.1327667.3
4Miala0.60687.50
4Dkehlert0.60690.1312642.8
4Phatlewt0.60690.33
4Coffeemaker0.60686.13
4Baclone0.60693.6030138.9
2Mcflors0.60688.13
4Nasdrali0.60692.00
2Guleroden0.60692.31
4Ludzilla (#)0.60685.33
4Kentron0.60688.27
2Spiffi0.60693.2520461.0
0Quazzar (u)0.60693.73
4Xtralarge (u)0.60695.00
4Beowülf (#)0.45684.13
4Kilmantor0.45683.88
4Alonsò0.45679.87
4Elmarae0.45677.00
4Diônê (#)0.45692.40
4Jimmyw0.15690.44
4Hamira0.15685.19
5Druine0.00644.07
6Láurelin0.00641.00
5Tilckdk0.00662.13
3Jflors0.00578.20
5Banditen0.00643.19
5Mørkemanden0.00626.07
5Caft0.00609.69
5Grïselda (#)0.00658.53
4Loua0.00596.40
5Kekona0.00651.47
5Muza0.00654.47
5Mufasadk0.00624.73
5Protino (#)0.00655.00
5Darkmille (#)0.00653.40
5Natstormer0.00648.53
4Stinger0.00630.00
5Ashwalker0.00650.13
5Dolphlalala0.00604.73
5Tadaah0.00658.07
4Ellehh0.00614.07
5Eboncrow0.00604.27
5Danablue0.00638.31
5Sukmipaw0.00661.00
4Boltlol (#)0.00625.13
5Defiantly0.00625.25
4Creepman0.00648.80
4Totempleh0.00656.94
5Miniméal0.00625.07
4Staalen0.00654.4714823.8
4Glaskop0.00609.40
5Petersvane (#)0.00632.87
5Samiradk0.00644.07
5Strejferix0.00598.93
5Bullerman0.00662.73
5Pwnan0.00644.69
5Sylvalinala0.00605.93
4Gianellii0.00643.13
4Skillcapped0.00628.38
4Liberpall0.00647.94
5Leiuhn0.00643.81
4Arrod0.00653.73
4Butte0.00647.13
4Narovi0.00647.00
4Bullerbassen0.00646.73
5Slemmissekat0.00633.31
5Bowen0.00663.67
4Pagedown0.00659.87
4Fireenzee0.00661.60
3Duldul0.00665.38
5Blodsky0.00612.00
4Ironelf0.00675.5323115.8
5Palaraven0.00619.81
5Clawsnake0.00586.00
5Lócky0.00597.27
4Lucifero0.00652.73
5Fireenze0.00648.13
5Thermalise0.00656.87
5Nopwn0.00653.13
5Warcook0.00638.00
3Ingefær0.00659.50
5Puttie (#)0.00645.94
3Spiffiliffi0.00610.00
5Naladk0.00648.07
5Dalonb0.00655.33
5Liberw0.00638.47
4Pewpewdeath (#)0.00605.07
3Jflor0.00652.73
4Varamyra0.00635.80
5Kærgården0.00636.60
5Rísíngstar0.00586.67
5Dexpriest0.00630.67
5Warbella (#)0.00664.2021404.4
3Flordk0.00650.73
3Persillerod0.00667.07
4Buric0.00671.33
5Samanovic (#)0.00690.0634531.1
5Linici (#)0.00661.2523014.0
5Anvena0.00651.63
5Petersvané0.00645.87
5Volkswargen0.00642.88
4Larof (#)0.00655.88
4Holybot (u)0.00635.13
3Spiffn0.00615.07
3Flors0.00671.5016153.3
5Mikkidk0.00627.67
3Kløver0.00663.53
5Lupain0.00629.19
5Dendritus0.00692.40
4Nemziro0.00623.94
3Spiffu0.00663.07
5Kranan0.00649.20
5Elmaraè0.00657.33
5Evanii0.00639.47
5Olufsanddk0.00652.00
5Wulfflock0.00613.93
4Elexo0.00659.27
5Tjassè0.00655.40
4Chenzu0.00658.40
5Skralde0.00644.27
2Auratus0.00655.33
4Xaduh (#)0.00570.33
4Croth0.00675.13
5Sváne0.00645.73
5Coz0.00644.47
5Homegirl0.00657.67
5Heartess0.00600.67
5Inxhaine0.00622.87
4Brutalserber0.00612.63
6Ambiale0.00647.13
5Xinjo0.00666.40
4Saand0.00664.69
5Quidinga0.00618.07
5Kiddoh0.00635.31
3Spiff0.00665.38
4Zetryon0.00646.94
5Worgaine0.00615.67
5Satansyngel0.00655.73
5Mummimor0.00620.33
4Merete0.00636.87
5Cynazælaciås0.00600.93
5Warram0.00627.67
3Spliffi0.00654.13
4Daxiie0.00630.80
3Menzar0.00622.80
4Giorgiro0.00649.44
4Max0.00626.20
5Shaletan0.00631.44
4Ház (#)0.00646.67
5Outofnames0.00604.1915900.7
4Serroghan0.00651.53
5Etharian0.00618.50
5Living0.00665.63
4Faaxi0.00639.00
5Overlægen (#)0.00665.20
5Imbatotem0.00609.87
4Mínni0.00640.00
5Flamedash0.00659.44
5Critterhunt0.00632.67
5Tinan0.00595.47
5Gishera0.00648.87
5Icecoldmilk0.00637.69
5Missjbj0.00666.00
5Zoraka0.00644.13
5Silvin0.00641.73
5Ditfred0.00660.13
6Deedaa0.00661.75
5Farmersan (#)0.00633.33
5Ydrasil0.00649.07
5Iceheal0.00629.67
5Nania0.00604.67
5Icewater0.00636.80
4Icequbb0.00638.40
5Silv0.00638.19
5Mussa (u)0.00665.13
4Sandaria0.00641.00
5Minimeal0.00652.20
4Xrad0.00636.20
3Búlly0.00642.13
5Bossman0.00664.94
5Jegsådig0.00658.75
4Djkiller0.00647.87
5Mathilda0.00657.75
5Bobbelfrans0.00662.19
5Twebaby0.00651.93
4Zibal0.00673.80
5Solítaire0.00656.94
5Aureon0.00609.50
4Cillá (u)0.00582.67
4Muh0.00597.50
5Svane0.00637.13
5Heim0.00680.00
4Slan0.00677.50
5Iansvane0.00638.73
5Lesare (#)0.00613.20
5Cirkline0.00658.06
5Pletskud0.00648.73
4Emon0.00603.87
5Kujhan0.00644.73
5Lifesafe0.00638.13
5Lillepalle0.00641.25
5Acherion0.00654.27
5Shang0.00631.07
5Gonkie0.00595.87
5Twespy0.00667.27
5Hundai0.00580.40
4Iseldor0.00663.93
4Petersvane0.00684.73
5Fairysky (#)0.00654.67
5Quiding0.00657.67
4Ikares0.00643.50
2Kittycat0.00589.53
5Northdusk0.00659.47
4Tigerdyr0.00645.81
5Natjæger0.00616.60
4Tummam0.00689.40
4Lightmaiden0.00617.69
4Malique0.00680.33
4Jbj0.00669.38
4Oneknight0.00622.87
4Natvandrer0.00654.07
4Darkpuma0.00636.73
5Nuaga0.00600.25
5Adelaidi0.00665.44
4Thébeast0.00654.50
3Dronningen0.00665.93
5Flügger0.00639.40
4Cybermanden0.00684.00
4Jumanji0.00602.67
4Cheasy0.00688.67
5Smille0.00654.81
5Ravenpriest0.00641.00
4Twemor0.00688.73
4Hekaty0.00678.53
5Xbank0.00662.38
5Troffel0.00626.94
5Maliq0.00673.50
5Senara0.00653.20
4Morrigana0.00652.47
4Blålyn0.00636.60
4Qa0.00669.38
5Yukie0.00620.63
4Ravenmage0.00653.33
5Mistie0.00657.75
5Kiramus0.00612.27
4Hardindale0.00610.53
5Strejfergirl0.00604.73
5Zabla0.00588.60
4Kabookie0.00598.31
4Beebob0.00641.73
5Strejfer0.00625.69
5Spherex0.00586.00
4Kozia0.00666.67
4Jemiin0.00597.20
4Dawirani0.00655.07
4Alske0.00666.94
4Morgaíne0.00652.53
4Jeny0.00591.38
5Hub0.00605.20
5Shimizu0.00658.94
4Whitedwarf0.00641.5616802.9
4Tasina0.00587.93
4Hubertus0.00665.75
4Uranus0.00647.88
4Pinklády0.00605.88
4Valegor0.00673.40
5Ringgar0.00623.53
4Balthazzar0.00679.07
5Fjalar0.00636.88
5Xentjie (u)0.00671.20
4Supertrunte0.00670.81
5Armagetta0.00639.31
5Ximiel0.00662.25
5Xizzelslayer0.00670.07
5Xamian0.00662.73
4Crogan0.00676.63
1Shádow0.00654.69
4Cinderella0.00612.40
5Imabot0.00651.47
5Gornogore0.00635.53
5Danskserber0.00649.87
4Hawkmoon0.00663.47
4Icygreeneyes0.00669.60
4Pappa0.00667.13
5Danishserber0.00619.00
4Stumblefoot0.00656.40
5Velius (#)0.00659.81
login register

Last Updated




 


WoWProgress on Facebook